Op deze pagina deel ik het recept voor Rabarber Tiramisu. Dit recept is perfect voor de paasbrunch of elke andere dag in de lente. Naast rabarber bevat deze Tiramisu ook Campari en rozemarijn. Het bittertje van de Campari en de kruidige Rozemarijn zijn een heerlijke combinatie met de romige witte chococrème. Lees snel verder voor dit recept voor Rabarber Tiramisu.
Rabarber
Rabarber is een echte voorjaarsfavoriet met zijn friszure smaak en prachtige roze stelen. Hoewel het vaak als fruit wordt gebruikt, is rabarber eigenlijk een groente. Van compotes en taarten tot frisse limonades, rabarber voegt een unieke smaak toe aan zoete én hartige gerechten. Combineer het met aardbeien voor een klassieke twist of experimenteer met kruiden zoals gember, vanille of (zoals bij dit recept) rozemarijn, voor extra diepte.
Klik hier voor 3 vegan rabarber recepten.
Tiramisu
Tiramisu is hét ultieme Italiaanse dessert: romig, luchtig en vol rijke koffiesmaken. De combinatie van in espresso gedoopte lange vingers, mascarponecrème en een vleugje cacaopoeder is een favoriet dessert van velen. Tiramisu is niet alleen lekker, maar ook eenvoudig te maken en ideaal om van tevoren te bereiden—zo kunnen de smaken goed intrekken.
Naast de authentieke Italiaanse Tiramisu bestaan er allerlei variaties, zoals Vegan Tiramisu, Speculoos Tiramisu of dus deze Rabarber Tiramisu.
Italiaanse Paasbrunch

Dit recept voor Rabarber Tiramisu komt uit het Italiënummer van Delicious Magazine uit april 2025. Deze editie van het populaire kooktijdschrift staat helemaal in het teken van de ‘Cucina Italiana’. Naast allemaal lekkere pasta’s en pizza’s staan er ook heerlijke zoete, Italiaanse gerechten in. Zoals deze Rabarber Tiramisu. Ik zag hem op de cover en wilde hem meteen maken. De rabarber heeft een mooie, roze kleur en door het patroontje zet je een echt kunstwerk op tafel. Het recept is van Hester de Goede en de fotografie van Jeroen van der Spek.
Recept Rabarber Tiramisu

- bereiden ± 45 min. / oven ± 15 min. /
afkoelen ± 3 uur / opstijven ± 1 uur - begin minimaal 4 uur eerder aan dit recept
Ingrediënten (8-10 personen)
- 200 g suiker
- 150 ml campari + extra om mee te
besprenkelen - 200 ml versgeperst sinaasappelsap
- 1 hele (bio)sinaasappel
- 1 kg rabarber, in gelijke schuine 5 cm-stukken
- 250 ml slagroom
- 3-4 takjes rozemarijn + extra ter garnering
- 100 g witte chocolade, in stukjes
- 250 g mascarpone
- 20 lange vingers
Ook nodig: handmixer, ovenschaal van 25×25 cm, zesteur
Bereiding
1 Verwarm de oven voor op 180°C. Breng 200 ml water met 150 g suiker, de 150 ml campari en 200 ml sinaasappelsap aan de kook. Laat in 5-7 min. de suiker oplossen en de alcohol deels verdampen. Verdeel de rabarber over een bakplaat en schenk de hete siroop erover. Rooster de rabarber 15 min. in het midden van de oven beetgaar. Laat de rabarber in ± 2 uur helemaal afkoelen in de siroop.
2 Verhit in een steelpan 200 ml slagroom met de takjes rozemarijn en breng tegen de kook aan. Laat 2 min. op het laagste vuur doorwarmen, maar absoluut niet koken. Neem de pan van het vuur en laat met de rozemarijn erin helemaal afkoelen en in de koelkast 1 uur koud worden.
3 Smelt al roerend de witte chocolade met de rest van de slagroom in een kom boven een laagje zacht kokend water (au bain-marie) en laat afkoelen tot kamertemperatuur.
4 Klop de koude rozemarijn-slagroom met 50 g suiker lobbig. Voeg de mascarpone toe en klop erdoor. Voeg de chocoladeroom toe en klop tot luchtige, gladde crème.
5 Haal voorzichtig de rabarber uit de siroop en verdeel de helft over de bodem van de ovenschaal. Bewaar de siroop. Schep de helft van de witte- chocolade-rozemarijncrème op de
rabarber en strijk glad.
6 Schenk de rabarber-campari-siroop in een diep bord. Doop de lange vingers een voor een volledig in de siroop tot ze zacht zijn. Verdeel over de crème. Verdeel de rest van de crème erover en dek af met de rest van de rabarber in een mooi patroon. Laat minimaal 1 uur afgedekt in de koelkast opstijven.
7 Rasp met een zesteur krulletjes van de oranje schil van de sinaasappel. Garneer de tiramisu met de sinaas-appelschilletjes en wat rozemarijn.
p.p. ± 498 kcal / 6 g eiwit / 27 g vet / 50 g kh